2016. május 19. csütörtök
Send this article Print this article

„A Néppárt változtatni tud a jelenlegi helyzeten!”

A Néppárt legnagyobb ellenfele az önkormányzati választásokon a közöny, a félelem és a nemtörődömség – mondta Szilágyi Zsolt a Néppárt marosvásárhelyi szervezete által rendezett május 18-i lakossági fórumon, amelyet Kozsik József színművész és tanácsosjelölt, valamint dr. Pálosi Csaba, a Néppárt marosvásárhelyi jelöltlistájának vezetője nyitott meg.



 A párt elnöke hangsúlyozta: az EMNP nem egy cél, hanem eszköz, amivel változtatni lehet a jelenlegi helyzeten és vezetőségen. Hozzátette: Marosvásárhely különleges helyzetben van, hisz összefogás született Soós Zoltán támogatásában.
A találkozón jelen volt Tőkés László, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöke is, aki szerint olyan hitre és olyan mozgósító erőre lenne szükség a politikában, mint amilyen a csíksomlyói zarándoklatnál tapasztalható. „Ha az RMDSZ vezérkarát nézem, akkor visszasírhatjuk Kolcsár Sándor tisztaságát és szellemiségét” – fogalmazott Tőkés, arra utalva, hogy a jelenlegi RMDSZ-vezetőket leginkább neptuni csapatként lehet jellemezni. „Elvtelen alkut kötöttek a román hatalommal és eurokonform módon egyengették a román hatalmi érdekek érvényesülését, és ennek fejébe beáldozták a magyar nemzeti érdekeket” – tette hozzá az EMNT elnöke. A marosvásárhelyi közös lista kapcsán Tőkés elmondta: Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a pártegységet tartotta szem előtt, nem akart nyitni a nemzeti egység irányába.


hírek

2025. június 6. péntek
Az Országházban ülésezett a KMKF

2025. június 6. péntek
Emlékest a Magyarságkutató Intézetben

2025. május 30. péntek
Emlékkonferencia és gyülekezeti ünnep Szapáryfalván

2025. május 30. péntek
Alapítványi kuratóriumi ülés

2025. május 20. kedd
In memoriam Békássy N. Albert

2025. május 20. kedd
Egy akadémiai rendezvényről

2025. május 20. kedd
In memoriam Duray Miklós

2025. május 19. hétfő
Rendhagyó történelemóra Budapesten

2025. május 19. hétfő
Díjátadás a PIM-ben

2025. május 13. kedd
Kettős könyvbemutató Nagyváradon

fényképek

Temesvári zarándoklat
10 éves az EMNT
Székelyek Nagy Menetelése
A Magyar Rektori Konferencia plenáris ülése Nagyváradon

videók

Trianonról és az autonómiáról
TEMESVÁR 31. - Tőkés László, az EMNT elnöke
Tőkés László évértékelője a Magyar Televízióban, 2016. jan. 1-jén
Tőkés László brüsszeli felszólalása

ajánlott oldalak

Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács
Székely Nemzeti Tanács
EPP képviselőcsoport az Európai Parlamentben
FIDESZ
Fidesz Európa Parlamenti képviselőcsoportja
Orbán Viktor miniszterelnök honlapja
www.tokeslaszlo.eu | © Minden jog fenntartva, 2010