2025. február 2. vasárnap
Beiktatták az Erdélyi Református Egyházkerület új püspökét
A kolozsvári Farkas utcai református templomban ünnepi közgyűlés keretében szentelték fel 2025. február 1-jén Kolumbán Vilmos Józsefet, az Erdélyi Református Egyházkerület decemberi közgyűlésén megválasztott püspököt.
Az alkalmon Steinbach József, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke hirdette Isten igéjét a 133. zsoltár alapján. A közgyűlésen az új püspök eskütétele után az újonnan választott egyházkerületi tisztségviselők tették le az esküt, majd a Magyar Református Egyház Generális Konventjének püspökei és az Erdélyi Református Egyházkerület 15 esperese áldották meg a beiktatott elöljárót, aki ezt követően az 1Kor 3,11 alapján hirdetett igét.

Kató Béla előző püspök után egyházi és világi elöljárók, meghívottak, küldöttek köszöntései következtek. A magyar államot a köztársasági elnök és egy államtitkár, a román államot csak egy államtitkár képviselte az eseményen.
Kolumbán Vilmos József püspök a köszöntőbeszédek után emlékeztetett: tizenkét évente van a református egyházban püspökszentelő istentisztelet, s egy ilyen alkalom nem egy emberről, hanem rólunk, az erdélyi reformátusokról, a kereszténységről, de a református kereszténység egységéről is szól.
A püspökszentelő ünnepi közgyűlésen meghívottként részt vett Tőkés László, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöke is, aki közel két évtizeden át állt püspökként a Királyhágómelléki Református Egyházkerület élén.


Kató Béla előző püspök után egyházi és világi elöljárók, meghívottak, küldöttek köszöntései következtek. A magyar államot a köztársasági elnök és egy államtitkár, a román államot csak egy államtitkár képviselte az eseményen.
Kolumbán Vilmos József püspök a köszöntőbeszédek után emlékeztetett: tizenkét évente van a református egyházban püspökszentelő istentisztelet, s egy ilyen alkalom nem egy emberről, hanem rólunk, az erdélyi reformátusokról, a kereszténységről, de a református kereszténység egységéről is szól.
A püspökszentelő ünnepi közgyűlésen meghívottként részt vett Tőkés László, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöke is, aki közel két évtizeden át állt püspökként a Királyhágómelléki Református Egyházkerület élén.

hírek
2026. június 28. vasárnap
„Szent László király, keseredett édes hazánk boldog és szerencsés vezérlője, könyörögj érettünk!”
2026. június 11. csütörtök
Ülésezett az EMNT országos elnöksége
2026. június 10. szerda
Igehirdetés Trianon emléknapja alkalmából
2026. június 8. hétfő
Tanévzáró a PKE-n
2026. június 8. hétfő
Trianontól a határokon átívelő nemzetegyesítésig
2026. június 6. szombat
Tőkés László Lakiteleken és Tiszakécskén
2026. május 24. vasárnap
Eltemették dr. Csapó I. Józsefet
2026. május 17. vasárnap
Átadták a Wagner Nándor-díjakat a PKE-n
2026. május 17. vasárnap
Kiállás az az apát mellett
2026. május 12. kedd
Közlemény – felszólítás












