hírek
Néppárti delegáció Isztambulban
Folyó év december 8–9-én, az Európai Parlament Néppárti Frakciójának küldöttsége látogatott Isztambulba, az Unió és az Ortodox Egyház közötti kapcsolatok keretében, ezek építése és erősítése céljából.
A hattagú delegáció első útja Bartolomaiosz konstantinápolyi pátriárkához vezetett, aki december 8-án egyháza székhelyén, a történelmi érseki palotában fogadta európai parlamenti vendégeit.
Erdélyi újságírók az EP-ben
Tőkés László EP-képviselő meghívására az idei év utolsó brüsszeli munkahetén erdélyi újságírók küldöttsége tett munkalátogatást az Európai Parlamentben. Az Erdélyi Napló, a Reggeli Újság, a Háromszék és a Székely Hírmondó újságírói mellett meghívást kapott Bakk-Dávid Tímea, a Transindex hírportál szerkesztője is, annak elismeréseképpen, hogy éppen nemrégen nyerte el a 2010. Európai Év Újságírója romániai díját.
„Legyen a ti beszédetek: igen igen, nem nem”
Tőkés László előző püspök, volt temesvári lelkipásztor, az egyházi törvényesség tiszteletben tartása iránti elkötelezettséggel, valamint az Anyaszentegyház kommunista elnyomás alóli felszabadulásának szellemében mindvégig szorosan nyomon követte az idei egyházkerületi választások folyamatát, és következetesen kifejezte álláspontját a menet közben elkövetett szabálytalanságok és törvényellenes vagy erkölcsileg elfogadhatatlan fejlemények és határozatok ügyében.
Tőkés László levele a miskolciakhoz december 5-re
Szabó Sándor lelkész, újonnan választott miskolci önkormányzati képviselő Advent előtt azzal kereste meg Tőkés László EP-alelnököt, hogy örvendetesnek tartaná, ha a nemzeti megújhodás jeleként Miskolcon idén a hargitai fenyvesekből származó fa állhatna a város főterén.
Autonómiát, politikai érdekképviseletet, nemzeti közösséget
Határozat az Erdélyi Magyar Néppárt létrehozásáról
Mi, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Országos Küldöttgyűlése,
azon meggyőződés által vezérelve, hogy népünk számára az önmegvalósítás és a teljes értékű emberi élet kerete a nemzet, mint megtartó és értékadó közösség,
Mádl Ferenc köszöntője Székelyudvarhelyre, 2010. december 4-re
Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Kedves egybegyűltek!
Sok szeretettel köszöntöm mindnyájukat a karácsonyi várakozás, a korai sötétség napjainak egyikén. Sajnos, személyesen nem lehetek jelen a mai nap rendezvényein, de lélekben Önök közt vagyok.
Schmitt Pál, Magyarország köztársasági elnökének üzenete
"A lehetetlent is szabad lesz remélni! Meglátod, hogy milyen érdekes lesz élni."Sütő András
Erdélyi Magyar Néppárt alakul
Székelyudvarhelyen, 2010. december 4-én tartotta az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) Országos Küldöttgyűlését. A 210 küldöttből jelen lévő 205 területi képviselőt, az EMNT szakbizottságainak elnökeit, valamint a tizenöt tagú Elnökséget többek között levélben köszöntötte Schmitt Pál, Magyarország köztársasági elnöke is.
Magyarnak lenni jó!
Felhívás népünk megszámlálásra és önazonosságunk vállalására
Az egyesülő Európában újbóli történelmi lehetőség és erkölcsi korparancs, hogy magyarságunk végre magára találjon, és millenáris örökségének folytatásaképpen talpra álljon – remélt jövője érdekében. Biztató jelnek számító keretként tekinthetünk arra a Nemzeti Összetartozásra, melynek Napját a Magyar Országgyűlés nemrégen nyilvánította ki, és 2010. június 4-én, első ízben tartotta meg. Éppen ideje volt a szólásnak és a kiállásnak, melynek rendjén a magyar nemzet – jelképes módon – végérvényesen lezárta a vészterhes XX. századot, és – Trianon gyógyításaképpen – belevághatott a XXI. századba, melynek során részévé válhat a Nemzetek Európájának.
Nyilatkozat december 1-jén
„Lemossuk a gyalázatot” (Petőfi Sándor)
Civilizált európai nemzet módjára, a mai napon – december elsején – mindenekelőtt hadd fejezzük ki őszinte jókívánságainkat a szomszédos románságnak, nemzeti ünnepük alkalmából.
Feltétlen jószándékunk és szolidaritásunk sem feledtetheti azonban, hogy az ő örömünnepük számunkra: gyásznap – hiszen kilencven esztendővel ezelőtt Nagyrománia ősi magyar hazánk tragikus szétdarabolása révén jött létre. Éppen ezért igen sajnálatosnak tartjuk, hogy a temesvári forradalom (1989) tüzében fogant, szabad Románia, a hagyományos nemzetállami nacionalizmus jegyében olyan napot választott nemzeti ünnepéül, melynek örömében és ünneplésében mi, erdélyi magyarok a – többségi – román Testvéreinkkel nem osztozhatunk.